Język plende

SCHMIDT® Technology - Prasy montażowe

SCHMIDT® Technology

Prasy montażowe firmy SCHMIDT® Technology znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Ofertę rozpoczynają prasy ręczne wykorzystywane w procesach wymagających niewielkich sił nacisku. Kolejną pozycję stanowią prasy pneumatyczne i pneumohydrauliczne, charakteryzujące się większymi siłami nacisku niż prasy ręczne. Wyposażone w odpowiednie sterowniki nadają się do pracy półautomatycznej i automatycznej. Najbardziej zaawansowane technologicznie są prasy z napędem serwo, umożliwiające zaprogramowanie przebiegu procesu oraz pełna kontrolę nad procesem.

Firma SCHMIDT® Technology oferuje również moduły sterująco-pomiarowe PressControl, które wraz z odpowiednim oprogramowaniem zapewniają optymalną i bezpieczną pracę stanowisk wyposażonych w prasy, a także rejestrację danych zgromadzonych w czasie całego procesu.


Cechami charakterystycznymi pras SCHMIDT® Technology są:

  • szybka, bezstopniowa zmiana wysokości roboczej,
  • szlifowana powierzchnia stolika oraz suwaka,
  • duża współbieżność między otworem montażowym suwaka oraz stolika prasy,
  • dostępne również jako stanowiska robocze z certyfikatem CE.

Ekonomika produkcji małoseryjnej i różnorodnej asortymentowo wymaga użycia prostego i niedrogiego wyposażenia zapewniającego nadal wysoką precyzję wykonywanych operacji. Urządzenia automatyczne zastępowane są wówczas przez urządzenia mechaniczne z czynnikiem pracy bezpośredniej personelu obsługi.

Idealnymi do takich zastosowań są prasy ręczne SCHMIDT® Technology.


Więcej
Prasy ręczne

Prasy pneumatyczne SCHMIDT® Technology dysponują siłą nacisku od 1,6 do 60 kN. Dzięki tej sile oraz wysokiej precyzji działania idealnie nadają się do operacji takich jak kształtowanie (formowanie), łączenie, czy montaż. Prasy pneumatyczne SCHMIDT® Technology mogą pracować w rożnych konfiguracjach, począwszy od pojedynczych stanowisk z dwuręcznym wyzwalaniem procesu, aż po automatyczne stacje w pełni zintegrowane z linią produkcyjną.


Więcej
Prasy pneumatyczne

Zasadę działania prasy pneumohydraulicznej zobrazowana jest na rysunku obok. Pierwsza faza jest to tzw. szybki skok stempla. W chwili kontaktu narzędzia z detalem następuje automatyczne "płynne" przełączenie w fazę skoku siłowego - moment zadziałania wzmacniacza hydraulicznego. Ostatnim cyklem procesu jest skok powrotny stempla.


Więcej
Prasy pneumohydrauliczne

Złożoność niektórych procesów wymaga użycia w pełni parametryzowalnych pras serwo z kontrolą poprawności operacji.
Regulacja siły, długości czy prędkości skoku w czasie trwania procesu w prasach serwo Schmidt Technlogy® daje pewność osiągnięcia wysokiej jakości oraz powtarzalności.


Więcej
Serwoprasy

Połączenie precyzyjnej mechaniki SCHMIDT® Technology z elektrycznymi napędami najnowszej generacji zaowocowało stworzeniem nowej serii pras SCHMIDT® ElectricPress. Pozwoliło to na uwolnienie się od niedogodności związanych z całą infrastrukturą sprężonego powietrza. Dodatkowo SCHMIDT® ElectricPress umożliwiają swobodne pozycjonowanie stempla oraz tworzenie złożonych profili pracy.

  • napęd w pełni elektryczny,
  • wysoka wydajność energetyczna,
  • łatwość integracji.

Więcej
Prasy elektryczne

SCHMIDT® PressControl 70, 600 i 5000

Sterowniki najnowszej generacji, umożliwiające tworzenie procesów produkcyjnych zarówno prostych stacji roboczych, aż po zautomatyzowane linie.

Dzięki naszym kompetencjom zyskujecie Państwo w zakresie:

  • Techniki bezpieczeństwa - certyfikowane CE urządzenia,
  • Techniki pomiaru procesu - pomiar i obróbka danych w czasie rzeczywistym,
  • Dokumentacji procesu.

Więcej
 Sterowniki

Zaufali Nam

DO GÓRY

Nip: 884-00-32-331 Regon: 890229093 KRS: 0000122764.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu
IX Wydział Gospodarczy KRS.
Kapitał Zakładowy: 51 000 zł.

Copyright © 2005-2022 AMS Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone
web design: corsario hosting: lepiej.pl