Język plende

Technika przemieszczeń liniowych – prowadnice liniowe

Technika przemieszczeń liniowych

Proponujemy Państwu innowacyjne produkty z zakresu techniki przemieszczeń liniowych. Bosch Rexroth oferuje wytrzymałe i niezawodne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb.

W skład naszej oferty wchodzą prowadnice liniowe z łożyskami kulkowymi i wałeczkowymi, prowadnice szynowe z rolkami, mechanizmy śrubowo-toczne z, wałki i tuleje, prowadniki kulkowe oraz moduły liniowe wraz z napędami i przekładniami.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty

Prowadnice szynowe kulkowe

Kulkowe prowadnice szynowe Bosch Rexroth to prowadnice wzdłużne z łożyskami kulkowymi, dostępne w ośmiu standardowych rozmiarach i kliku klasach dokładności. Charakteryzują się dużą sztywnością i zwartą budową.

Wersje:

 • standardowa, bez łańcucha prowadzącego kulki
 • z łańcuchem prowadzącym kulki (niski poziom hałasu, wyższa kultura pracy)
 • szerokie (obciążenia dużym momentem)
 • miniaturowe
 • ze zintegrowanym indukcyjnym układem pomiarowym


Więcej
Prowadnice szynowe wałeczkowe

Prowadnice wałeczkowych Bosch Rexroth to kompaktowe prowadnice liniowe z łożyskami rolkowymi. Dzięki wysokiej sztywności przystosowane do bardzo dużych obciążeń. Dostępne w siedmiu rozmiarach od 25 do 125 i kilku klasach dokładności.

Wykorzystywane w wielu zastosowaniach: od obrabiarek, poprzez maszyny drukarskie i papiernie, wtryskarki i roboty przemysłowe, aż po prasy i różnego rodzaju maszyny ciężkie.


Więcej
Prowadnice toczne rolkowe

Prowadnice rolkowe firmy Bosch Rexroth są używane w obsłudze materiałów i w automatyce. Są zaprojektowane do działania z dużą prędkością (do 10 metrów na sekundę)
Prowadnice toczne rolkowe zostały opracowane specjalnie do stosowania w urządzeniach manipulacyjnych i w automatyce.


Więcej
Mechanizmy śrubowo-toczne

Mechanizmy te dają konstruktorowi wielostronne możliwości rozwiązania zadań dotyczących pozycjonowania i przemieszczania. Szlifowane śruby toczne można w większości zastosowań zastąpić cenowo korzystniejszymi rolkowanymi precyzyjnymi śrubami tocznymi. Dodatkową oszczędność w porównaniu z tradycyjnym układem dwunakrętkowym daje zastosowanie pojedynczej nakrętki z napięciem wstępnym, uzyskanym przez sortowanie kulek lub przez zastosowanie opatentowanej bezluzowo nastawialnej nakrętki pojedynczej.


Więcej
Prowadnice z tulejami tocznymi

Prowadnice z tulejami tocznymi Rexroth w ciągu kilku dziesięcioleci pozytywnie sprawdziły się w budowie maszyn ogólnych i specjalnych oraz oprzyrządowania. Standardowe tuleje toczne z ich masywną metalową konstrukcją nadają się szczególnie do takich zastosowań, w których wymagana jest niewrażliwość na uszkodzenia i duża wytrzymałość w trudnych warunkach eksploatacji. Długa trwałość użytkowa, dokładność i wysoki stopień sprawności są klasycznymi cechami tych elementów.


Więcej
Toczne prowadniki kulkowe

Toczne prowadniki kulkowe mają w różnych odmianach nośność do 25.000 N. Na prowadnikach można z łatwością przemieszczać części, obracać je i pochylać. Prowadniki te okazały się niezawodnymi zespołami urządzeń przenośnikowych i doprowadzających w obrabiarkach i w maszynach pakujących.


Więcej
Zespoły napędowe

Standardowe zespoły napędowe składają się ze stojakowych obudów łożysk, razem z łożyskiem stałym i łożyskiem ruchomym, a także z mechanizmu śrubowo-tocznego. Jako opcje można nabywać poszczególne składniki zespołu napędowego, o wzajemnie dopasowanych parametrach, jak: serwosilnik, silnik krokowy, kołnierz silnika ze sprzęgłem lub kompletnie zmontowaną odboczkową przekładnią pasową, zespół z łożyskiem stałym, mechanizm śrubowo toczny i zespół łożyska ruchomego.


Systemy liniowe Sanie liniowe

Oferowane wykonania:

 • bez napędu
 • z mechanizmem śrubowo tocznym
 • z napędem paskiem zębatym

Moduły liniowe

Wykonania o dowolnej długości, gotowe do montażu.

Właściwości:

 • duża dokładność pozycjonowania i powtarzalność
 • nadzwyczaj kompaktowy profil aluminiowy ze zintegrowanymi prowadnicami szynowymi kulkowymi lub tocznymi rolkowymi
 • napędzanie mechanizmami śrubowo-tocznymi lub pasami zębatymi
 • serwonapędy AC lub silniki krokowe ze sterownikami
 • zintegrowane przekładnie z różnymi przełożeniami redukcyjnymi

Moduły kompaktowe

Są precyzyjnymi układami przemieszczania gotowymi do montażu i charakteryzującymi się wysokimi parametrami sprawnościowymi oraz kompaktowymi wymiarami. Korzystna relacja ceny do parametrów technicznych i krótkie terminy dostawy to niewątpliwe zalety.

Właściwości:

 • nadzwyczaj kompaktowy precyzyjny profil aluminiowy (korpus główny) z dwiema zintegrowanymi prowadnicami szynowymi kulkowymi
 • mechanizmy śrubowo-toczne według klasy tolerancji 7 z bezluzowym układem nakrętek
 • poprzecznica aluminiowa z wstępnie napiętym dwurzędowym łożyskiem kulkowym skośnym
 • poprzecznica z podwójnym ułożyskowaniem ruchomym
 • jeden lub dwa stoliki aluminiowe ze zintegrowanym wózkiem prowadzącym

Stoły liniowe

Możliwość tworzenia zestawów odpowiadających wymaganiom praktycznym otwiera liczne obszary stosowania stołów liniowych. Do tego przyczynia się też modułowy system konstrukcji, korzystna relacja ceny do parametrów technicznych i krótkie terminy dostawy.

Właściwości:

 • płyta podstawowa wykonywana jest z precyzyjnego profilu aluminiowego lub stalowego z krawędziami oporowymi i z dokładnie stopniowanym rastrem wzdłużnym
 • prowadnice szynowe kulkowe z 4 długimi wózkami prowadzącymi na każdy stolik
 • mechanizmy śrubowo-toczne według klasy tolerancji 7 z bezluzowym układem nakrętki
 • poprzecznica aluminiowa z wstępnie napiętym dwurzędowym łożyskiem kulkowym skośnym
 • poprzecznica z podwójnym ułożyskowaniem ruchomym
 • różnej długości stoliki z obrobionego profilu aluminiowego lub stalowego

Zaufali Nam

DO GÓRY

Nip: 884-00-32-331 Regon: 890229093 KRS: 0000122764.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu
IX Wydział Gospodarczy KRS.
Kapitał Zakładowy: 51 000 zł.

Copyright © 2005-2022 AMS Sp. z o.o., Wszelkie prawa zastrzeżone
web design: corsario hosting: lepiej.pl